Kabely a kabelové soubory

Silové bezhalogenové kabely

Silnouproudé kabely se zvýšenou odolností proti šíření ohně a funkční schopností při požáru po dobu 180 minut. Kabely jsou vyrobeny z bezhalogenových materiálů, mají nízkou hustotu kouře při hoření a nízku korozivitu splodin. Kabely je možné použít i ve vlkých prostředích, v prostředích s nebezpečím požáru a instalovat je na hořlavé podklady.

Silové PVC kabely

Instalační kabely s plným měděným jádrem, PVC izolací a PVC pláštěm. Jsou určeny zejména pro rozvody elektrické energie pro uložení pevné, ve volném prostoru, v zemi nebo pod omítkou.

Komunikační bezhalogenové kabely

Signální kabely pro vzájemné propojení čidel a vyhodnocovacích centrál protipožárních a zabezpečovacích systémů, pro maximální napětí 225 V. Kabely mají zvýšenou odolnost proti šíření ohně a funkční schopnost při požáru po dobu 180 minut. Kabely jsou vyrobeny z bezhalogenových materiálů, mají nízkou hustotu kouře při hoření a nízku korozivitu splodin. Kabely je možné použít i ve vlkých prostředích, v prostředích s nebezpečím požáru a instalovat je na hořlavé podklady.

Komunikační PVC a PE kabely

Obyčejné i stíněné sdělovací kabely používané pro elektronické zabezpečovací systémy (EZS), elektronickou požární signalizaci (EPS), telefonní rozvody, řídící, měřící a automatizační systémy, pro přenos signálů a dat. Podle typu jsou určeny pro instalace do vnitřních nebo venkovních prostředí, na zatahování do kabelovodů, pokládku do země či pod omítku.

Koaxiální bezhalogenové kabely

Koaxiální kabely se sníženou hořlavostí a zvýšenou odolností proti šíření ohně, bezhalogenové, s nízkou hustotou kouře při hoření a nízkou korozivitou splodin. Kabely jsou určeny pro terciální rozvody TKR, stupačková vedení, družicový příjem a domovní rozvody TV a R signálů. Kabely je možné použít i v prostředí s nebezpečím požáru a je možné jich instalovat na hořlavé podklady.

Koaxiální PVC a PE kabely

50 a 75 Ohmové vysokofrekvenční koaxiální kabely s izolací z polyetylenu (PE) nebo pěnového polyetylenu a stíněním. Kabely jsou určeny zejména pro kamerové systémy, rozvody TKR (v zemním i samonosném provedení), satelitní příjem a domovní rozvody TV a R signálu.

Optické kabely

Klasické, samonostné (závěsné), bezhalogenové i opancířované optické kabely určené pro budování telekomunikačních a datových tras. Kabely je možno je zatahovat i zafukovat do chrániček, zatahovat do kabelovodů, případně ukládat do pískových loží nebo na kabelové lávky. Na základě individuálních požadavků je možno dodat i hybridní (kombinované) kabely doplněné o metalické prvky.

Speciální kabely

Kabely určené pro specifická řešení dle konkrétních požadavků zákazníků (včetně pláště, jeho barvy a popisů). Dále pak kabely používané pro měřící, řídící a regulační techniku, v průmyslových systémech, kde jsou zvýšené požadavky ochrany, jiskrová bezpečnost a v prostředích s nebezpečím výbuchu.

Topné kabely

Topné okruhy jsou vyrobeny z topných kabelů přesných délek, které zajišťují bezpečné uživání topného systému bez rizika přehřátí nad 80 °C. Na obou koncích topného okruhu jsou tzv. studené konce, standardně dlouhé 2 m, pro bezpečné připojení k elektrické síti. Topné okruhy jsou určeny podle typu použitého topného kabelu pro vytápění interiérů i exteriérů na pokládku do běžných stavebních materiálů.